******************************************************************* * ARDF SM 80m, dag-etapp, Lindesberg * * 3.5 MHz, lördag 16 oktober 2022 * * * ******************************************************************* | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Competition: | 16-10-2022 from 10.00 | |||||||
Band/Limit: | 80-m-band / 120 min | |||||||
Competitors: | D21 | H21 | H40 | H50 | H60 | H70 | Com | +Hlp |
5 | 4 | 2 | 5 | 4 | 2 | =22 | =23 |
Minimum of running routes >>>>> | ||
---|---|---|
D21 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
H21 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
H40 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
H50 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
H60 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
H70 | S-3-6-1-5-7-4-2-F | 6520 m |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
D21 Route S-3-6-1-5-7-4-2-F >6520m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox . 1 Tjärnström, Hanna Modig 11'18*+17'15 +12'20*+06'55*+16'28 +24'02*+22'49*+00'00* =111'07 2 Tjärnström, Julia Modig 11'22 +15'45*+15'35 +06'06 +15'26*+24'08 +26'02 +00'00 =114'24 | ||
D21 Route S-2-4-7-1-5-F >4180m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
3 Edstam, Monika 16'41 +22'30 +34'45 +17'05 +16'37 +00'00 =107'38 | ||
D21 Route S-4-2-7-1-5-F >4400m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
4 Petersson, Malin 25'33 +18'04 +27'05 +16'38 +22'48 +00'00 =110'08 | ||
D21 Route S-2-4-7-5-1-F >4570m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
5 Ehrsson, Jessica 15'24 +26'14 +45'36 +19'27 +06'15 +00'00 =112'56 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
H21 Route S-3-6-1-5-7-2-4-F >6730m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
1 Tosteberg, Joakim 12'27 +14'37 +10'55 +10'57 +08'27 +14'45 +15'50 +00'00 = 87'58 | ||
H21 Route S-3-6-1-5-7-4-2-F >6520m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
2 Eriksson, Mattias 12'32 +11'40 +12'42 +10'21 +09'47 +24'03 +10'33 +00'00 = 91'38 | ||
H21 Route S-4-2-5-1-7-3-F >5540m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
3 Strålman, David 39'24 +12'03 +17'30 +03'45 +11'29 +24'05 +00'00 =108'16 | ||
H21 Route S-6-1-5-7-F >4840m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
4 Strålman, Karl 27'20 +24'57 +23'35 +23'29 +00'00 = 99'21 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
H40 Route S-3-6-1-5-7-2-4-F >6730m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
1 Enberg, Christian 13'48 +14'29 +14'56 +04'27 +10'00 +18'53 +18'42 +00'00 = 95'15 | ||
H40 Route S-4-2-7-1-5-3-6-F >7040m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
2 Öberg, Magnus 19'33 +11'50 +14'45 +11'04 +11'05 +12'52 +15'54 +00'00 = 97'03 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
H50 Route S-3-6-1-5-7-2-4-F >6730m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox . 1 Melin, Håkan 09'59*+09'31*+10'13*+03'34*+17'19*+10'02*+13'48*+00'00* = 74'26 2 Agrell, Erik 10'00 +09'59 +22'25 +07'09 +08'20 +14'19 +22'52 +00'00 = 95'04 4 Lindell, Henrik 14'02 +14'43 +15'15 +12'11 +28'30 +15'49 +16'53 +00'00 =117'23 | ||
H50 Route S-2-4-7-1-5-3-6-F >6830m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
3 Ehrsson, Ingvar 16'08 +16'43 +25'19 +10'15 +08'46 +18'21 +17'14 +00'00 =112'46 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
H60 Route S-3-6-5-1-7-2-4-F >6780m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
1 Wändahl, Anders 10'06 +17'16 +20'00 +04'38 +14'09 +20'29 +15'39 +00'00 =102'17 | ||
H60 Route S-4-2-7-5-1-3-6-F >7250m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
2 Haugaard-Pedersen, Peder 24'57 +13'14 +18'25 +11'58 +03'48 +15'10 +16'33 +00'00 =104'05 | ||
H60 Route S-5-1-6-3-2-7-F >6180m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
3 Petersson, Robert 12'34 +09'57 +19'05 +24'23 +20'18 +12'26 +00'00 = 98'43 | ||
H60 Route S-2-4-7-1-5-F >4180m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
4 Palmqvist, Jan 17'10 +28'58 +42'28 +18'31 +10'24 +00'00 =117'31 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
H70 Route S-3-6-5-1-7-2-4-F >6780m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
1 Ljungström, Peter 14'09 +12'53 +19'35 +03'59 +10'03 +18'52 +12'13 +00'00 = 91'44 | ||
H70 Route S-3-6-5-1-7-2-F >5250m | ||
Pl Name Run times Fox-to-Fox .
2 Svensson, Gunnar 11'36 +22'29 +34'19 +05'40 +13'46 +21'36 +00'00 =109'26 |
Category D21 H21 H40 H50 H60 H70
Organizer: SSA i samarbete med Bergslagens rävjägare